Ekonomi

Yozgat’ta depremzedeler için uyku tulumları üretiliyor

Yozgat Halk Eğitim Merkezi bünyesinde usta öğreticiler ve kursiyerler depremzedelere ulaştırılmak üzere su geçirmez uyku tulumları dikiyor.

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen felaketin ardından ülke genelinde başlatılan yardım seferberliği Yozgat’ta da devam ediyor. Bu kapsamda Yozgat Halk Eğitim Merkezi deprem bölgesinde vatandaşlar için uyku tulumu dikmeye başladı. Daha önce atkı ve bere üreten usta öğretici ve kursiyerler, şimdi de depremzedeler için uyku tulumu üretimi için hummalı çalışmalarını sürdürüyor.

destek olmaya çalışıyoruz

Yozgat Halk Eğitim Merkezi usta öğreticisi Sevim Korkmaz, “Burada Yozgat Halk Eğitim Merkezi olarak deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza uyku tulumu dikiyoruz. Covid döneminde maske diktik. Elimizden geldiğince bir şeyler yapıyoruz ve Zor günlerinde onlara destek olmaya çalışın.”

Her ihtiyacını karşılayacağız

Deprem bölgesinde gönüllü olarak uyku tulumu diktiklerini söyleyen usta öğretmen Derya Yılmazer, “Burada deprem bölgesindeki kardeşlerimize uyku tulumu dikiyoruz. Yozgat Halk Eğitim Merkezi olarak bölgede kalan vatandaşlarımıza uyku tulumu dikiyoruz. usta eğitmenlerimiz ve kursiyerlerimizle çadırda onların yanındayız.Biz elimizden geldiğince her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz.Çalışacağız,bizi bilsinler ve yanlarında olduğumuzu hissettirelim.Onlar için uyku tulumları üretiyoruz. Onları biraz sıcak tutmak için” dedi.

Depremzede bölgeye gönderilecek

Kursiyerlerden Elmas Yiğit, uyku tulumu dikerek depremzedelerin yardımına geldiğini söyledi. Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı kursiyerleri ve usta öğreticileri ziyaret ederek, “Öncelikle yaşadığımız beyin sarsıntısı felaketine milletimize geçmiş olsun diyorum. Sayın bakanımızın talimatları çerçevesinde bakanlığımızla koordineli çalışıyoruz. Depremzede kardeşlerimizin yaralarını her zaman sarmak için millet olarak üzerimize düşen her türlü görevi yerine getirme noktasında Milli Eğitim Bakanlığı, “Halk eğitim merkezlerimizde vatandaşlarımız için uyku katılımı üretilmektedir. Uyku tulumları çok özel bir cihazda üretilmektedir. Buradaki usta eğitmenlerimiz ve yöneticilerimiz her zaman uyum içinde ve çeşitli bedenlere uygun formda uyku tulumları üretmektedir. İnşallah depremzedelerimiz için toplu olarak üretilen uyku tulumlarını her zaman ulaştıracağız.” – YOZGAT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu